Turkcell Pazarlama Hacxathonu'na Yönelik Fikirlerinizin Yarışacağı
HaCXathon
2 Aralık'ta başlıyor!

HaCXathon'a Kalan Süre

12 GÜN
12 SAAT
12 DAKİKA
12 SANİYE

Hacxathon Temaları

HaCXathon Nedir?

HaCXathon: Genellikle farklı disiplindeki kişilerin 3-5 kişilik takımlar halinde bir araya gelip, tasarım odaklı düşünce metodolojisi ile kısa bir süre içerisinde fikir ürettiği etkinliktir.


HaCXathon ile amacımız; tüm takımların rekabet içerisinde yarışırken, Müşteri Deneyimi (CX) stratejimize hizmet eden ve müşterilerimiz için fark yaratan deneyimler/yaklaşımlar tasarlamaktır.


Ne zaman ortaya çıktı?

Turkcell’de ilk HaCXathon etkinlikleri 2020 yılında şirket çalışanlarıyla başladı. 2021 yılında bu yolculuğumuza üniversite öğrencilerini de dahil ettik.


2022 itibariyle de Turkcell’deki farklı iş birimlerine özel tasarladığımız etkinliklerimize, hem üniversite öğrencilerini hem de müşterilerimizi dahil ediyoruz. Ayrıca Turkcell yöneticilerinden oluşan mentorlarımız bu süreçte yer alarak deneyimlerini paylaşıyorlar.


Bugüne Kadar Neler Yapıldı?

2020 yılında Turkcell çalışanlarıyla başlatılan HaCXathon’larda bugüne kadar toplam 500+ Turkcell çalışanı, 350+ üniversite öğrencisi, 150+ Turkcell mentoru yer aldı. Ayrıca her bir HaCXathon’da üretilen fikirler arasından en iyi üçer fikir seçilerek ödüllendirildi.Ödüller

Dereceye giren ilk üç takımın üyelerine verilecek ödüller

-->

HaCXathon’da Sizi Neler Bekliyor?

Neden Önemsiyoruz?

Müşteri Deneyimi


Müşteriler markamız ile birçok noktada (fiziksel mağaza, ürün, servis, web sitesi, çağrı merkezi, mobil uygulama, online satış kanalı vb.) temas edebilir. Bu temas satış öncesi, sırası ya da sonrası süreçlerde olabilir. Müşteri deneyimi, müşterilerimizin her temas noktasında markamıza verdikleri toplam değeri ifade eder.

Temas noktalarında ortaya çıkan duygusal değerlendirmelerin sonucunda her deneyim için ayrı bir değer ortaya çıkar, tüm deneyimlerin sonucunda ise toplam bir değer oluşur. Bu toplam değer toplam müşteri deneyimini oluşturur. Toplam müşteri deneyimini oluşturan her deneyimin etkisi zamana da bağlı olarak farklı etkiye sahip olabilir.


Müşteri Deneyimi Yönetimi Nedir?

Müşteri Deneyimi Yönetimi, müşterilerinizin size verdikleri toplam değerin bilimsel yöntemlerle ölçülmesi, değerlendirilmesi ve iyileştirilmesi için yapılan çalışmaların bütünüdür.


Bizler de müşteri deneyimlerimizi müşterilerimizle birlikte, yani sizlerin tüm süreçlerimizde ve sunduğumuz hizmetlerde yaşayacağınız deneyimi sizlerle birlikte tasarlamak istiyoruz. Bu noktada geleceğin de müşterileri olan üniversite öğrencileriyle birlikte bu süreci yönetmekten gurur duyuyoruz.


Ayrıca her geçen gün teknoloji alanında yenilikçi projelerimizle fark yaratıyor, geleceğin dünyası olan dijital dünyanın öncüleri arasında yer alma hedefimizi daima sürdürüyoruz. Geleceğin müşteri deneyimini geleceğin teknolojileriyle tasarlamak için var mısın?


ETKİNLİK PROGRAMI

Konuşmacılar

Alper Ergenekon

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı

Mustafa Uğur Yazıcı

Pazarlama Yeni Müşteri Kazanımı ve Büyüme Müdürü

Okan Tunç

Çağrı Merkezi ve Yazılı Kanallar Müşteri Deneyimi Yöneticisi

Özge Oflaz Kapucuoğlu

Müşteri Deneyimi Program ve Performans Yönetimi Müdürü

Duygu Tekin

Müşteri Deneyimi Program Yöneticisi

Turkcell'de Hayatı Takip Edin